Shiatsu-massage bij Quality Life
Heb jij de weldaden van een shiatsu-behandeling al gevoeld? Een shiatsu-massage heeft een positief effect op stress, nek- en schouderklachten en helpt zelfs een burn-out te voorkomen. Olivier Wauters van Exclusive Wellness nam de proef op de som en ging langs bij Quality Life waar shiatsu-therapeute Kristel hem onder handen nam.
“Shiatsu is een vingerdrukmassage gebaseerd op de Oosterse geneeskunde”, legt Kristel uit. De shiatsu-therapeut kan gebruik maken van vingers, handpalm, knie of elleboog. “Door druk-en strektechnieken gaat de energie in het lichaam beter stromen. Een verstoorde energie heeft invloed zowel lichamelijk, psychisch als mentaal. Zo zijn verschillende klachten vaak met elkaar verbonden. De meridianen met welbepaalde drukpunten zijn energiebanen.
Deze massagetechniek is aangewezen bij een hele reeks van lichamelijke klachten, zoals bijvoorbeeld nek-, schouder- en rugpijn, hoofdpijn, migraine, vermoeidheid, spijsverteringsongemakken, slechte nachtrust … Door de drukpunten te behandelen, worden eventuele blokkades opgeheven en de organen opnieuw gestimuleerd.
Ook al heb je geen klachten dan is shiatsu een ware zenbeleving, totale ontspanning voor lichaam en geest.
De shiatsu-therapeut leest als het ware het lichaam van de patiënt. Kristel volgde dan ook een driejarige opleiding om de techniek, de kennis en ervaring onder de knie te krijgen. “Een goede opleiding is belangrijk. Shiatsu is vooral ‘voelen’”, aldus de therapeute.
Een behandeling duurt 50 minuten en gebeurt op de kleding. Het is dan ook aangewezen loszittende kledij te dragen. Kristel werkt ook met bedrijven inzake burn-out preventie.
Met mijn drukke job en de combinatie met mijn gezinsleven was deze diepe ontspannende behandeling een aangename en vooral verrassende ervaring, kortom een aanrader. – Olivier Wauters